Çocuklardan Başağrılarına Mektup Var!

Dosta Mektup

Aziz dostum, göğü cennetten bir manzarayla döşeyip seyrimize sunan Rabbimize hamd olsun. Kâinat vasıtasıyla bize rahmet dilinden konuşan Rabbimize hamd olsun. Halin, merhamet diliyle kalpler fethedenlerin halinden olsun.

Yine, yeni bir sabaha uyandık. Bu sabah, bizim için tekrar inşa edildi yaşam. Bir imkân daha verildi bize. Egoların yarıştığı ortamlarda yenilmeyi onur bilmemiz için belki, halkın hizmetine adanmak için ya da… Sabah bir mucize can dostum. İşte, doğan her güneşle bir mucizeye daha şahit oluyoruz. Gün olacak, gün bizim üstümüze doğmayacak. Şairin “büyür ve anlarız ölüm hepimizden daha genç” derken işaret ettiği ölüm hakikatini bir gün biz de tadacağız. Onlarsız asla yaşayamayacağımızı düşündüğümüz tüm prangalarımızdan kurtulup kanatlanıp uçacağız.

Selâmette olmak, İbrâhimce olmak demektir diye geçiyor içimden, sence de öyle değil mi? “İnsan insanın miracı/ insan insanın besmelesi” diye inliyor şiiri Ahmet Edip hocamızın. Bir insanın besmelesi olduk mu daha evvel? Hayra vesile olduk mu hâsılı?

Aziz dostum, gök çok güzel, sabah oldu, umudumuz baki. Sefaletin ve ızdırabın barındığı yere, bize ahiret bilinci aşılayan imanımız ile umut götürmek için hâlâ imkânımız var. Kendi kalbimizden başlayarak kalpler fethetmek için, yeni bir dünya için, adaletin tesisi için, namazlarımızı yoluna koymak için, aşktan yana nasiplenmek için, zalime korku mazluma sabah serinliği olabilmek için hâlâ imkân var. Aziz dostum, iman sahibi kalpler için her an, sabahtır. Sabah imkândır. Sabahların solmasın…

Yazar hakkında

Git Başımdan

Yorum Yap